umow sie na wizyte 22/ 861 56 63
Dermatologia Estetyczna

Mikrodermabrazja diamentowa

Skóra, z trądzikiem czy skłonnością do przebarwień potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Jednym z jej elementów powinna być mikrodermabrazja. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa, oznacza zabieg kosmetyczny, który ma na celu starcie naskórka poprzez specjalne urządzenie wytwarzające strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja jest mechaniczną metodą poprawiania wyglądu cery. Wyróżnia się trzy rodzaje takiego peelingu, mikrodermabrazję: korundową, diamentową oraz tlenową. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, a więc szczególnie polecaną osobom ze skórą problemową, alergiczną i wrażliwą.

 

Zalet tego zabiegu jest mnóstwo. Jednym z nich jest zmniejszenie liczby i widoczności zmarszczek. Po serii spotkań ze specjalistą w dziedzinie dermatologii estetycznej, który przeprowadzi mikrodermabrazję, z pewnością skóra będzie bardziej napięta, a tym samym będzie wyglądać młodziej. Dzieje się tak ponieważ podczas zabiegu stymulowany jest kolagen i elastyna. Mikrodermabrazja pomoże pozbyć się przebarwień i rozstępów, ale tylko tych świeżych, jeszcze czerwonych lub zaróżowionych. Po zabiegu skóra wygląda zdrowo m. in. dzięki temu, że przyspiesza się krążenie krwi i limfy. Po mikrze wzrasta stopień absorbcji kosmetyków, a więc warto zaraz po zabiegu nałożyć maskę lub pokremować twarz. Mikrodermabrazja zmniejsza pory i zwiększa zdolności obronne skóry.

 

Zabieg jest bezbolesny i można go wykonywać co siedem dni. Należy jednak pamiętać, by nie zgłaszać się do gabinetu dzień przed ważnym wydarzeniem, bo zaczerwienienie skóry może się utrzymywać u niektórych osób nawet do 48 godzin. Mikrodermabrazję darujmy sobie latem, bo podczas zabiegu może dojść do uszkodzeń naskórka, w postaci mikrouszkodzeń. Pod wpływem promieni słonecznych, na skórze mogą się wtedy pojawić przebarwienia. Zabiegu tego nie poleca się osobom z cerą ze skłonnościami do rumienia i cerą naczynkową. Dlaczego? Ponieważ zabiegi działające drażniąco i rozgrzewająco mogą potęgować problemy.

 

 

Podczas zabiegu, mechanicznie ścierane są warstwy naskórka i skóry właściwej. Kolejne mikrowarstwy są ścierane, aż do pożądanego poziomu. Cały proces jest monitorowany.

 

 

Po zakończonym zabiegu na skórę nakłada się maski algowe i hydroplastyczne, ponieważ kuracja powinna być wykonywana kompleksowo, a oczyszczona skóra lepiej absorbuje kosmetyki, a więc jest podatna na ich działanie.

 

Zabiegi MicroPeel Beauty (Mikrodermabrazja diamentowa) + maska algowa

 

Zabiegi na trądzik Gabinet Inne gabinety
Twarz 95 zł 150 zł
Szyja, dekolt 95 zł 130 zł
Dłonie (prawa, lewa) 95 zł 150 zł
Uda (prawe, lewe) 95 zł x 2 300 zł
Brzuch 95 zł 160 zł
Pośladki (prawe, lewe) 95 zł x 2 300 zł
Plecy (górna część i dolna) 95 zł x 2 350 zł