umow sie na wizyte 22/ 861 56 63
Dermatologia Estetyczna

Mezoterapia (mezoterapia igłowa)

Co to jest mezoterapia igłowa i jak wygląda zabieg?

Dzięki mezoterapii igłowej możliwe jest przywrócenie pięknego i zdrowego wyglądu, bez użycia skalpela. Liczne badania i zadowolenie klientów potwierdzają skuteczność tej metody. Dzięki zabiegowi skóra szybko się regeneruje. Efekty zaobserwować można niemal natychmiast. Zabieg przeprowadza lekarz dermatolog, albo doktor specjalizujący się w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu, w skórę, za pomocą specjalnych mikroigieł, wstrzykuje się substancje lecznicze, zwykle są to kwas hialuronowy, L-karnityna lub kofeina. Skład zawsze jednak zależy od potrzeb pacjentów.

 

Dla kogo mezoterapia igłowa?

Na zabiegi mezoterapii igłowej decydują się zwykle kobiety z problemami z cellulitem i rozstępami, w celu ujędrnienia, nawilżenia i odmłodzenia skóry. Zabiegi te wykonuje się u osób z problemami skórnymi, aby odżywić i odbudować cerę. Choć nakłuwaniu zwykle poddają się panie, to mezoterapia igłowa może rozwiązać problem wielu mężczyzn, którym jest łysienie.

 

Efekty terapii?

Badania potwierdziły, że mezoterapia powoduje zatrzymanie procesów wypadania włosów, a u co piątej osoby następuje nawet ich odrastanie. Dzieje się tak ponieważ zawarte w preparatach substancje, powodują zatrzymanie impulsów komórkowych (odpowiedzialnych za spalanie energii, usprawnianie krążenia). Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych daje wymierne korzyści w walce z cellulitem. Skóra bowiem zostaje ujędrniona i nawilżona, dzięki czemu zanika pomarańczowa skórka. Pierwsze efekty mezoterapii możemy zauważyć niemal natychmiast, jednak żeby zaobserwować finalny efekt, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

Jak często stosować?

Problemów z niedoskonałościami skóry nie pozbędziemy się podczas jednego zabiegu. By cieszyć się długotrwałym efektem należy poddać się kuracji, składającej się z serii wizyt. Czas trwania terapii wynosi od dwóch do czterech miesięcy, podczas których należy odwiedzać gabinet co dwa tygodnie. By utrzymać pożądany efekt jak najdłużej, należy jeszcze przez kolejne pół roku, raz w miesiącu, poddawać się zabiegom.

 

Efekty uboczne i przeciwskazania?

Aby uniknąć przykrych konsekwencji zabiegowi mezoterapii należy podawać się w sprawdzonych gabinetach lekarskich. Przed rozpoczęciem kuracji, doktor przeprowadzi wywiad, podczas którego sprawdzi m. in. czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników leku. Po zabiegu cera może być zaczerwieniona i lekko obolała. Po kilku dniach jednak powraca jej naturalny koloryt, a ból i opuchlizna znikają. Kuracja nie może być przeprowadzona u alergików, cukrzyków, osób z poważnymi dolegliwościami skórnymi. Przeciwskazaniem są też zapalenia skóry, opryszczki i ciąża.